وبلاگ - اخبار IT - فراداده

تماس صوتی تلگرام

تماس صوتی تلگرام

تماس صوتی تلگرام پس از مدت‌ها انتظار برای کاربران ایرانی فعال شد.
با توجه به محبوبیت پیام‌رسان تلگرام میان ایرانیان، امکان برقرای تماس صوتی تلگرام، می‌تواند خبر مهمی باشد.
برای این منظور شما می‌بایست، اپلیکیشن تلگرام تلفن‌همراه خود را به آخرین نسخه آن یعنی 3.18.1 به‌روزرسانی نمایید. سپس برای فعال شدن این قابلیت، باید یکی از افرادی که قبلا قابلیت تماس صوتی برایش فعال شده با شما تماس برقرار نموده و یا شما یک تماس از دست رفته از ایشان داشته باشید. بدین ترتیب شما نیز می‌توانید با اشخاص موردنظر خودتان تماس صوتی برقرار نمایید.

نحوه‌ی برقراری تماس صوتی تلگرام

پس از آپدیت نمودن تلگرام خود، شما می‌توانید گزینه‌ی call را در سمت راست صفحه‌ی پروفایل کاربران خود مشاهده نمایید. با انتخاب گزینه call چناچه کاربر مدنظر شما تلگرام خود را به‌روز کرده باشد، شما قادر خواهید بود با وی تماس صوتی برقرار نمایید در غیر اینصورت پیغامی با عنوان faield to connect دریافت خواهید نمود.
به‌منظور مشاهده گزارش تماس‌های ورودی و یا خروجی، می‌توانید از گزینه call موجود در منوی کناری اقدام نمایید.
با برقراری تماس شما 3 آیکون مشاهده خواهید نمود که آیکون اول برای قطع صدای میکروفون، آیکون دوم برای منتقل نمودن صدای شخص مقابل به میکروفن و آیکون سوم برای مراجعه به صفحه‌ی چت، حین تماس می‌باشد.

مصرف دیتا

شما قادر خواهد بود به‌منظور کاهش مصرف داده در هر تماس، به بخش تنظیمات مراجعه نموده و از قسمت Data and Storage Settings، گزینه‌ی Use Less Data را فعال نمایید؛ بدین ترتیب حجم مصرفی دیتا در تماس کاهش می یابد. توجه فرمایید که در میزان کیفیت صدا تغییر غیر قابل محسوس خواهد داشت.

حریم شخصی

نسخه‌ی آپدیت‌شده تلگرام این امکان را به کاربران می‌دهد که تنها به مخاطبین مدنظر خودشان امکان برقراری تماس را بدهند. چنان‌چه کاربری تمایل نداشته باشد به‌طورکلی تماسی را دریافت نماید، می‌تواند این مورد را غیرفعال نماید.
برای این‌منظور شما می‌بایست، به بخش تنطیمات (Setting) مراجعه نموده و سپس گزینه call موجود در Privacy And Security را انتخاب نمایید؛ درصورت انتخاب گزینه‌ی My Contacts شما تماس صوتی را به مخاطبین خود محدود می‌نمایید، و چنانچه گزینه‌ی NoBody  را فعال نمایید دریافت تماس صوتی از همه افراد برای شما مسدود خواهد شد. هنگامی که دیگران با شما تماس می‌گیرند پیغام "Dosent Accept Call" را مشاهده خواهند کرد.

امنیت در تماس تلگرام

تلگرام، برای امنه بودن تماس ها  از کد‌های رمزنگاری شده در قالب 4 اموجی استفاده نموده‌ است. یکسان بودن اموجی ها در گوشی مبدأ و مقصد نشان‌دهنده‌ی امنیت در مکالمات است.