وبلاگ - اخبار IT - فراداده

هکرهای مشهور جهان

هکرهای مشهور

دو نوع هکر داریم. اولی، نوعی از هکر توسط هالیوود به تصویر کشیده می شود که به عنوان مخل-اجتماع است و بر روی جهان سایبری توسط برهم زدن شبکه های امن، تسلط دارد، و همه چیز ها را بر هم می زند. دومی، افرادی هستند که از ایجاد سروصدا با سورس کد نرم افزار و سخت افزار لذت می برند.

درست است واژه "هکر" عموما به افراد نوع دوم اشاره دارد، که مطلقا به معانی خشونت آمیز نیست. اخیرا واژه استفاده شده در درجه اول فقط به نابغه های جنایتکار اشاره دارد. هکر های خوب و هکرهای بد داریم! امروزه، هکرهای خیرخواه معمولا به "کلاه سفید ها" معروف اند، درصورتی که هکرهای بدخواه "کلاه سیاه " نامیده می شوند.

در این مقاله، در مورد هکرهای مشهور که کلاه سیاه نیستند، صحبت می کنم. در اینجا 5 مورد از شناخته شده ترین هکر های کلاه سفید را آورده ایم و می گوییم که با بی پروا بودن آنها، چه برای آنها اتفاق افتاد.

Jonathan James جاناتان جیمز

جاناتان جیمز به عنوان "رفیق" در اینترنت شناخته می شود. برگ برنده شهرت او چه بود؟ او محکوم شد و به علت هک کردن در ایالات متحده به زندان انداخته شد در آن زمان او کوچک بود. فقط با 15 سال سن، او سرپرست هک تعدادی از شبکه ها بود، که متعلق به Bell South، Miami-Dade و وزارت دفاع امریکا و ناسا بود.

بله، جیمز شبکه ناسا را هک کرد و سورس کد کافی را دانلود کرد تا یاد بگیرد که ایستگاه فضایی بین المللی چطور کار می کند.

ارزش سرمایه های دانلود شده 1.7 میلیون دلار ارزیابی شد. برای بالیدن به این آسیب، ناسا مجبور شد شبکه خود را برای 3 هفته کاملا خاموش کند، و هنگامی که رخنه کردن (شکاف) این شبکه مورد بررسی قرار گرفت، 41000 دلار برای آنها هزینه داشت. داستان جیمز، پایانی اسف بار داشت. در سال 2007 کمپانی های مطرحی قربانی موجی عظیم از حملات بدخواهانه شبکه ای قرار گرفتند. با اینکه جیمز مرتکب خودکشی شد، باور بر این است که او مجرم شناخته شد، در صورتی که او مجرم نبوده است !

Kevin Mitnick کوین میتنیک

سرگذشت کوین میتنیک به عنوان یک هکر کامپیوتری بسیار جذاب بود، و وزارت دادگستری ایالات متحده او را "تحت تعقیب ترین جنایتکار کامپیوتری در تاریخ ایالات متحده" نامید. داستان او خیلی دیوانه کننده بود و مبنای دو فیلم با این محوریت قرار گرفت!

او چکار کرد؟ پس از سپری کردن یک سال در زندان به علت هک شبکه شرکت تجهیزات دیجیتالی، او 3 سال بطور تحت نظر مرخص شده بود. نزدیک پایان این دوره ترخیص، با گذشت 2.5 سال او فرار کرد و به ولگردی و قانون شکنی پرداخت، و به سیستم هشدار دهنده دفاع ملی رخنه کرد و اسرار شرکت را دزدید.

میتنیک عاقبت دستگیر شد و محکوم شد، برای او 5 سال زندان بریده شد. پس از سپری شدن این 5 سال بطور کامل، او مشاور و سخنران عمومی امنیت کامپیوتری شد. او اکنون اجرا کننده مشاور امنیتی Mitnick است.

Albert Gonzalez آلبرت گنزالز

آلبرت گنزالز در طی مدت 2 سال 170 میلیون شماره کارت های ATM و کارت اعتباری را جمع آوری کرد، و از خود یک مشهور اینترنتی ساخت. بله، این برابر با کمی بیش از نصف جمعیت ایالات متحده است.

گنزالز بعنوان رهبر گروه هکری که تحت عنوان ShadowCrew شناخته می شد، کار خود را شروع کرد. این گروه 1.5 میلیونشماره کارت اعتباری را دزدیدند و برای کسب سود آن را بصورت آنلاین به فروش رساندند. ShadowCrew پاسپورت های جعلی، کارت های بیمه سلامت، کارت های گواهی تولد برای سرقت هویت ساختند، و 4.3 میلیون دلار دزدیدند.

پول های هنگفت بدست نیامد تا زمانی که گنزالز پایگاه داده کمپانی های TJX و سیستم های پرداخت Heartland را برای شماره کارت های اعتباری ذخیره شده آن، هک کردند. در سال 2010، گنزالز برای 20 سال به حبس محکوم شد.

Kevin Poulsen کوین پولسن

کوین پولسن بعنوان "دانته تاریک " شناخته شد، شهرت 15 دقیقه ای خود را با استفاده از دانش پیچیده سیستم های تلفن بدست آورد. در یک نقطه، خطوط سیستم های تلفن را هک کرد و سپس خود او آن را تعمیر کرد و نام پورشه را از آن خود کرد. طبق رسانه ها، او را "هانیبال لکتر جرایم کامپیوتری " نامیدند.

سپس زمانی که سیستم های فدرال را هک کرد و اطلاعات سیم کشی را دزدید، او در لیست تحت تعقیبان FBI قرار گرفت. جالب اینجاست که او قبل تر در سوپرمارکت دستگیر شد و 51 ماه محکوم به زندان شده بود، 56000 دلار قرامت پرداخت کرد.

Gary McKinnon گری مکنون

گری مکنون تحت عنوان "انفرادی" شناخته می شد. تحت این عنوان، او هماهنگ کننده هک بزرگ ترین کامپیوتر ارتش، برای همیشه شد. اظهارات این بود که نزدیک به 13 ماه از فوریه 2001 تا مارچ 2002 بصورت غیرقانونی به 97 کامپیوتر متعلق به نیروی هوایی و ناسا دسترسی داشت.

مکنون مدعی بود که او فقط در جستجوی اطلاعات مربوط به سرکوب انرژی و فعالیت های ناشناخته بوده است.

طبق مسئولین ایالات متحده، او فایل های حیاتی و مهم را حذف کرده بوده، بالغ بر 700000 دلار خسارت وارد کرده بوده است. نژادی اسکاتلندی داشت و خارج از انگلستان بود، مکنون قادر بود برای لحظاتی گریزی به دولت امریکا بزند. امروز او به مبارزه با اصل‌ استرداد مجرمين‌ ایالات متحده می پردازد.