ویژگی‌های افشا شده از آیفون 8

اخبار
ویژگی‌های افشا شده از آیفون 8 اپل - iPhone8  - فراداده
 اخیرا طی خبرگزاری‌های جدید، افشا شده است که شرکت اپل به‌طور هم‌زمان  در حال کار روی 2 نسخه ا ز آیفون 8 می‌باشد. و امکاناتی از هر 2 مدل را برای علاقه‌مندان فراهم آورده است. مهم‌ترین خبر مربوط به ‌سایت (IDrop News)  می‌باشد که به گفته یکی از کارمندان شرکت فاکسکان، فهرست طرح A اپل را افشا نموده است که  شرح آن به ترتیب زیر می‌باشد:
  1. منتقل شدن حسگر اثرانگشت (تاچ آی‌دی) به صفحه‌نمایش تلفن همراه
  2. حاشیه‌ای‌ به ضخامت  ۴ میلی‌متر
  3. مجهز به شارژر بدون سیم
  4. ابعادی مشابه با آیفون 7
  5. صفحه نمایشگر با ابعاد  ۵.۸ اینچ
  6. دوربین جلوی (نامرئی) که در زیر صفحه‌نمایش گوشی پنهان شده.
  7. دکمه‌ی روشن و خاموش بزرگ که دارای 2 نقطه تماس می‌باشد.
  8. شیشه‌ی نیمه سه‌بعدی قسمت رویی و پشت دستگاه را فراگرفته است که توسط یک قاب فلزی احاطه ‌شده‌است.
پیش‌از این نیز افشاگری‌هایی به گوش خورده بود. به‌ویژه ادغام شدن حس‌گر اثرانگشت با صفحه‌نمایش تلفن همراه. چنانچه اپل حاشیه‌های اطراف تلفن‌همراه خود را به 4 میلی‌متر برساند، خواهد تواست که رکورد جدیدی را پس از صفحه‌نمایش  Infinity Display استفاده‌شده در تلفن‌های هوشمند گلکسی s8 و گلکسی s8plus را به ثبت رساند.
خبرگزاری Slashleaks، اقدام به فاش دو بخش کلیدی از جزییات نقشه‌ی B شرکت اپل نموده است. طرح B جایگزینی برای طرح A می‌باشد که هرگاه توسعه‌ی نمونه‌ی انقلابی آیفون ۸ به مشکل بخورد، اپل آن را جایگزین خواهد کرد. جزئیات این طرح عبارت ‌است از:
  1. آیفون با ابعاد ۷ – ۷.۱ × ۶۷.۱ × ۱۳۸.۳ میلی‌متر
  2. آیفون با ابعاد  ۸ – ۸.۶ × ۷۲.۵ × ۱۴۹.۵ میلی‌متر
در این طرح ذکر شده‌است که، صفحه‌ی نمایش آیفون 8 (5.8) بزرگ‌تر از  آیفون‌هایی است که قبلاً به بازار عرضه‌شده است؛ که این موضوع نشان‌دهنده‌ی ثابت اپل می‌باشد. همچنین طرح  Bدارای دوربین دوگانه مشابه در آیفون 7 پلاس می‌باشد. اما تفاوتی که وجود دارد مربوط به تغییر جهت دوربین، از افقی به عمودی می‌باشد.
همچنین در این طرح، از یک شاسی آلومینیومی استفاده شده‌ است. بنابراین چنانچه امکان اجرای  طرح A وجود نداشته باشد، احتمال استفاده از شارژ بدون سیم و قرار گرفتن سنسور اثرانگشت در پشت تلفن‌همراه اپل یاشد، بسیار بالا خواهد بود.
تمامی خبرگزاری‌ها حکایت  از برنامه‌ی اپل برای شکستن رکوردهای فروش چندین ساله را دارند.

منبع: forbes