لامپ ساطع کننده wi-fi

اخبار
لامپ ساطع کننده wi-fi - اخبار IT - فراداده
دانشمندان در کشور چین، لامپی را اختراع نموده‌اند که سیگنال‌های wifi را ساطع می‌نماید، که برای اتصال با اینترنت بسیار مقرون به‌صرفه می‌باشد. دانشمندان معتقدند لامپ‌های مجهز به تراشه‌های میکرو، کارایی بهتری از اینترنت‌های بی سیم دارند.
 4 دستگاه تلفن همراه یا سیستم کامپیوتری این امکان را دارند که در نزدیکی این لامپ‌ها به اینترنت وصل شوند؛ و سیگنال آن به جای امواج رادیویی با کمک فرکانس‌های نور متصل شوند.
این لامپ‌ها حاوی یک تراشه میکرو می‌باشند که عامل ایجاد سیگنال آن بوده و با سرعت ۱۵۰ مگابایت در ثانیه کار می‌کند. سرعت این لامپ‌ها به مراتب بیثشتر از ارتباط‌های وای فای در سطح کره‌ی زمین از جمله چین تلقی می شوند. طی ماه‌های آینده، محققان ۱۰ نمونه از لامپ‌های برق با فناوری Li-Fi را در جشنواره بین‌المللی صنعت رونمایی می‌کنند.
کارشناسان معتقدند، این روش بسیار  مقرون به‌صرفه‌تر، سریع‌تر و صرفه‌جوتر در انرژی برای متصل شدن به اینترنت می‌‌باشد.
بر طبق همین اظهارات، لامپهای Li-Fi از ۵ درصد انرژی لازم خود برای تأمین نمودن انرژی مابقی دستگاه‌های ساطع‌کننده Wi-Fi استفاده می‌کند، این دستگاه‌ها به‌منظور تأمین اینترنت خود به یک سری سیستم‌های خنک کننده نیاز دارند و میزان انرژی مصرف‌شده توسط آنها قابل توجه است. به هرحال این تکنولوژی نقص‌هایی دارد که چنانچه برق خاموش بشود، ارتباط اینترنت قطع شده و یا اگر لامپ با مانع رو به رو شود فرکانس‌های آن به کاربران نمی‌رسد.