نکات مهم در خرید اینترنتی

اخبار

امروزه خرید از فروشگاه اینترنتی به علت کمبود وقت، ترافیک و شلوغی مراکز خرید، راه‌ حل مناسبی برای خرید است.
خرید اینترنتی علاوه بر صرفه ‌جویی در وقت، مزایای دیگری نیز دارد؛ مانند: امکان مقایسه چند کالا، مشاهده‌ی نظرات و دیدگاه ‌های سایر خریداران محصولات، تحویل کالا درب منزل یا محل مورد نظر و ... .
اما در این میان، برای داشتن خریدی مطمئن از وب ‌سایت ‌های اینترنتی و رفع نگرانی نسبت به سرقت اطلاعات و پول از سوی کلاهبرداران اینترنتی، رعایت چندین نکات الزامی است.

1- نسبت به وب ‌سایت فروشگاهی اطمینان حاصل کنید؛ تمامی وب‌ سایت ‌های معتبر که خدمات آنلاین ارائه می‌دهند، دارای لایه‌ی اتصال امن و نماد اعتماد الکترونیکی هستند.
2- اطلاعات تماس و مشخصات وب‌ سایت را بررسی کنید؛ آدرس واقعی، شماره‌ی تماس معتبر و نشانی ایمیل می‌بایست در یک وب ‌سایت فروشگاهی وجود داشته باشد.
3- در برخی از وب ‌سایت ‌های فروشگاهی، قیمت برخی از محصولات بیش‌از‌حد پائین هستند؛ در چنین مواردی اگر قصد خرید آن محصول را دارید، ابتدا در چند وب ‌سایت مشابه، قیمت و مشخصات محصول را بررسی کنید تا به ارزش واقعی آن پی‌ببرید.
در بعضی مواقع ممکن است آن فروشگاه اصلا وجود خارجی نداشته و صرفا جهت عوام‌ فریبی، چنین محصولاتی را قرار داده باشد.
4- از اینترنت عمومی برای خرید آنلاین استفاده نکنید، به این علت که امنیت بسیار پائینی دارد.
5- رمز عبور کارت بانکی خود را از ترکیب حروف و عدد انتخاب کنید تا امنیت بالاتری داشته باشد و امکان هک کردن را کاهش دهد.
6- دقت کنید یک خرید اینترنتی مطمئن باید از درگاه پرداخت اینترنتی معتبر انجام شود؛ بنابراین، در هنگام پرداخت هزینه، به مشخصات درگاه دقت کنید.